‪Google+‬‏ חברת ibdesign עיצוב אתרים, קידום אתרים - אולטראסאונד בתל אביב
 
 

אולטראסאונד בתל אביב

אולטרסאונד

 
אולטרסאונד -  הפלא הטכנולוגי של המאה העשרים
 
עד לפני שלושה עשורים בלבד תהליך ההיריון עדיין נחשב בעולם הרפואה הגניקולוגית כמסתורי והשערתי, ההיריון היה תקופה זרועה באפלה כאשר המחקר הגנטי בתחום ההתפתחות המחלות ומניעת סיכון ההיריון במישורים רבים היו עדיין בגדר גישוש באותה אפילה. כמעט בלתי אפשרי להאמין שהאולטרא סאונד נכנס לחיינו לפני שנים כה מועטות, מעבר למבט הקרוב על העובר, מאפשר האולטרסאונד, למנוע ולטפל במקרים וסיבוכים כבר בשלבים המוקדמים של ההריון.
 
זיהוי מחלות גנטיות וגילוי הריון בסיכון
אחת מהאפשרויות הפלאיות שהעניק לנו האולטרסאונד הוא גילוי פגמים גנטיים, עיקובים התפתחותיים, עצירות התפתחותיות ומומים מולדים. האפשרויות לזיהוי הבעיה/הקושי, כבר בשלבים המוקדמים של ההריון. הגילוי המוקדם מאפשר הכנה מוקדמת הן מבחינה רפואית והן מבחינה נפשית עבור ההורים. הריון בסיכון, בעת גילוי מוקדם מסיבותיו השונות, המתאפשר גם הוא באמצעות בדיקת אולטרא סאונד מציל לא פעם את חייהם ובריאותם של האם והעובר.
 
ניתוח עוברים במהלך חודשי ההריון המאוחרים
 
אפשרויות טיפול ומניעה פגמים ומומים או הקלה עליהם מתאפשרות במקרים רבים בזכות גילוי מוקדם, כפי שציינו מעלה. האולטרה סאונד מאפשר לרופא לעקוב באופן צמוד אחר מצב התפתחות ובשלותו של העובר ולבחון את האפשרות לביצוע ניתוח טרום הלידה ללא הצורך בזירוז לידה או ביצוע ניתוח קיסרי לשם ביצוע הניתוח בוולד,. האפשרות לבצע את ניתוח בשלב העוברי מאפשרת לעובר להמשיך ולהתפתח בתוך הרחם, התפתחות המאפשרת לאיבריו החיוניים להבשיל לקראת הלידה. מקרים כאלה מתבצעים תוך מעקב אולטרה סאונד צמוד וניטור העובר ברחם העוקב אחר קצב הלב והתנועות.
 
הפסקות הריון  על סדר היום החברתי
 
על אף האפשרויות הרבות והטכנולוגיה המתקדמת, במקרים שונים עלינו לבצע גם שיקולים כואבים. מקרים בהם מתגלה מצב בו האם נמצאת בסכנת חיים או סכנה בריאותית חמורה, העובר נמצא במצבים של סיכויי שרידות נמוכים עד בלתי אפשריים, כמו במקרים של עצירה עיקוב משמעותי או עצירה התפתחותית מוחלטת, מומים קשים בתינוקות. וכיוצא באלה. במקרים כאלה בדיקת אולטרסאונד תדע לתת את מידע זה, בשלבים מוקדמים יחסית ותוך מתן מידע ברמת דיוק של  בין 80 ל 90 אחוזים ואף יותר. אז על יהיה על ההורים לשקול האם להמשיך את ההיריון או לבצע הפסקת הריון.
 
 
כחלק מהניסיונות לעודד הורים ואמהות בפרט, לבצע מעקבים לצורך מעבר תקין, בטוח ורגוע יותר של תקופת ההיריון, רוב בדיקות האולטרסאונד, גם אלה שבעבר נחשבו לבדיקות יוקרתיות ובדיקות רבות, ממש כפי שנחשבה בדיקת האולטרה סאונד, כשהיתה עוד בתחילת דרכה (ועל פי רופאים רבים מתחום הגניקולוגיה ובכלל עדיין נחשבת ככזאת), מכוסות על ידי קופות החולים השונות או מעניקות החזרים לבדיקות אולטרה סאונד בתשלום בכיסויים משתנים על פי הקופה, סיוע זה מאפשר ומשפר ומעלה ההריונות והלידות התקינים באחוזים גבוהים משמעותית על פני תקופות הפוסט אולטרסאונד.
 
 
 
מהו אולטרסאונד?
 
משמעות המילה "אולטרסאונד" היא "על-קול". משמעות הדבר היא, גלי גול בתדירות גבוהה, תדירות שהאדם אינו יכול לשמוע. בעלי חיים מסוימים יכולים לשמוע קולות בתדירות של אולטרסאונד, כמו למשל עטלפים, דולפינים, כלבים וכדומה. גלי אולטרסאונד משמשים את בני האדם בתחומים שונים, החל מרפואה, דרך תעשייה ועד להדברה.
 
שימושים נפוצים של אולטרסאונד
 
המושג אולטרסאונד מוכר לרוב האנשים מתחום ההיריון והלידה, אולם גלי הקול משמשים לבדיקות רפואיות רבות. גלי הקול המכוונים לגוף דרך מתמר מיוחד, יוצרים הדים והדפי קול כאשר הם פוגעים בגוף. מערכת ממוחשבת מתרגמת את גלי הקול המוחזרים מן הגוף לתמונה, מה שמאפשר סקירה מדויקת למדי של אברי הגוף הפנימיים, של הרקמות וכדומה. בהיריון, משתמשים אולטרסאונד על מנת לבדוק את העובר, לצפות בפעימות הלב שלו ולמדוד את גודלו. אולטרסאונד משמש גם לבדיקה של גידולים, של בעיות אורתופדיות שונות ועוד. גם בתחום האסתטיקה הרפואית משתמשים באולטרסאונד, לטיפול בצלוליט ועוד.שימושים נוספים של אולטרסאונד קיימים בתעשייה, שם ישנו שימוש רחב אולטרסאונד במכשירי ניקוי מיוחדים, אשר משמשים לניקוי של תכשיטים, רכיבים אופטיים כמו עדשות וכדומה, מכשירים לטיפול בשיניים, מכשירים לניתוחים, ועוד. גם בהדברה משתמשים לעיתים בגלי על קול, במטרה להרחיק בעלי חיים אשר מסוגלים לשמוע את התדרים הללו, מבלי להציק לבני האדם שבסביבה.
 
פענוח תוצאות של בדיקות אולטרסאונד
 
בדיקות רפואיות אשר עושות שימוש אולטרסאונד נעשות ברוב המקרים בקופות החולים, וכן בבתי החולים. במרבית המקרים, הבדיקות הללו נעשות על ידי טכנאי אולטרסאונד, שתפקידם הוא להפעיל את המכשיר ולסקור את הפרטים הבסיסיים הנדרשים בבדיקה, מבלי לפענח את המשמעות הרפואית של הממצאים. למעשה, לטכנאי אסור לומר לנבדק מאום אודות תוצאות הבדיקה, ורק רופא רשאי לפענח את הבדיקות בפועל ולמסור לנבדק את התוצאות. במקרים מסוימים, בדיקת אולטרסאונד נעשית מלכתחילה על ידי רופא מומחה, בעיקר כאשר מדובר על בדיקות מורחבות או מורכבות מאד. הדבר נפוץ, למשל, בבדיקות היריון מורכבות כמו סקירת מערכות, אקו לב וכדומה, שנעשות אך ורק על ידי רופא מומחה אשר יכול לבדוק את כל הפרטים הקטנים הנדרשים לבדיקה, ואת תקינותם. 
לפירוט נוסף מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם :

 מפת אתר    |     webmail       [Top]

 
 עיצוב אתרים  איחסון אתריםניהול דומיין קידום אורגני  |  הקמת אתרים   |   

 

אתר האמנות של עירית בלומנטל  תוכנית החלפת קישורים:
 קלנועית , קלנועיות   נבל , נגנית נבל , נגנית נבל לאירועיםמופע נבל, נבל וחליל , נבל וכינורמופע נבלהרכבים מוזיקלייםנבל לאירוע פרטי, נגני נבלנגניות נבלקונצרט נבלמוסיקה לקבלות פניםנבל לקבלות פניםנבל לחתונותנבל לאירועיםהרכב נבל למלונותהרכב נבל לאירועים

 


עיצוב אתרים  |  קידום אתרים